Usługi

TŁUMACZENIA PRAWNICZE, NOTARIALNE I SĄDOWE (TAKŻE PRZYSIĘGŁE)

Tłumaczenie tekstów prawnych, prawniczych, sądowych oraz aktów notarialnych wymaga od tłumacza bardzo dobrej i wciąż aktualizowanej znajomości specjalistycznej terminologii. Świadomość wagi każdego słowa czy nawet znaku interpunkcyjnego w takich tekstach obliguje tłumacza do szczególnej czujności i staranności w procesie tłumaczenia, bo nawet najmniejszy błąd może pociągnąć za sobą konsekwencje prawne.

Dlaczego warto zaufać naszym tłumaczeniom z dziedziny prawa?

 • poprawne specjalistyczne słownictwo prawnicze
 • terminowość - tłumaczenia dostarczamy nawet przed czasem
 • całkowita poufność i ochrona danych

Tłumaczenie tekstów prawniczych, notarialnych i sądowych jest wyjątkowo odpowiedzialnym zadaniem. Oto zasady, jakimi kierujemy się w trakcie tłumaczenia:

 1. Znajomość specjalistycznej terminologii prawnej i prawniczej
  Powierzając nam tekst do tłumaczenia mogą być Państwo spokojni, że wykona je tłumacz przysięgły zorientowany w słownictwie prawniczym oraz rozbieżnościach systemów prawnych Polski, Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Znajomość fachowej terminologii tłumacza zweryfikował dwustopniowy egzamin złożony w Ministerstwie Sprawiedliwości.
 2. Poufność i bezpieczeństwo informacji
  Wszystkie informacje i okoliczności, z którymi tłumacz zapoznaje się w związku z wykonywanym tłumaczeniem, są przez nas traktowane jako poufne. Przesłane nam dokumenty i ich tłumaczenia archiwizujemy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa fizycznego i informatycznego. Osoby nieuprawnione nie mają do nich dostępu. Bez Państwa zgody nie przekazujemy żadnych dokumentów ani informacji osobom trzecim.
  Na życzenie Klienta podpisujemy umowę o poufności.
 3. Poprawność językowa
  Tekst prawniczy i sądowy to wciąż tekst, którym rządzą reguły poprawnej polszczyzny i niemczyzny. O jego fachowości decyduje nie tylko meritum, lecz także nienaganny język. Ręczymy, że nasze tłumaczenia polskie i niemieckie są bezbłędne pod względem gramatycznym, ortograficznym i stylistycznym, dzięki czemu wzbudzają zaufanie urzędników i odbiorców polsko- i niemieckojęzycznych.
 4. Bezwarunkowa terminowość
  Klienci wymagają od nas punktualnej realizacji zlecenia, dlatego terminowość jest jednym z naszych priorytetów. Większość tłumaczeń dostarczamy nawet przed upływem uzgodnionego terminu.

Tłumaczymy między innymi:

 • wyroki i orzeczenia sądowe (np. spadkowe, rozwodowe, o alimenty, ustalenie kontaktów i inne)
 • dokumenty z zakresu prawa pracy (np. umowa o pracę, świadectwo pracy i inne)
 • akty notarialne i umowy (np. umowa spółki z o.o., umowa sprzedaży, umowa darowizny, testament, odrzucenie spadku, pełnomocnictwo, ustanowienie rozdzielności majątkowej, uchwała i inne)
 • dokumenty założycielskie spółek
 • wszelkie dokumenty urzędowe
 • pisma procesowe
 • sprawozdania i regulaminy
 • decyzje, rozporządzenia i zarządzenia administracyjne
 • wszystkie inne, w zależności od Państwa potrzeb

Dokumenty sądowe, prawnicze, urzędowe i notarialne najczęściej wymagają tłumaczenia przysięgłego, czyli opatrzonego pieczątką i podpisem tłumacza przysięgłego. Wszystkie tłumaczenia przysięgłe możemy oczywiście wykonać zdalnie (online) oraz dostarczyć je Państwu mailem i pocztą.

Prosimy o przesłanie skanów (preferowane) lub czytelnych zdjęć dokumentów na adres biuro@js-tlumaczenia.pl albo przez WhatsApp na numer 667 762 993. Niezwłocznie prześlemy Państwu bezpłatną i niezobowiązującą wycenę oraz wszystkie niezbędne informacje.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania - prosimy dzwonić pod numer 667 762 993, pisać na adres biuro@js-tlumaczenia.pl lub skorzystać z  formularza wiadomości.

Zapraszamy!

Joanna Szajda - Tłumacz przysięgły języka niemieckiego
wpisana na listę tłumaczy przysięgłych prowadzoną
przez Ministra Sprawiedliwości pod numerem TP/167/14
Regulamin

Wykonało avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.
Darmowa wycena tłumaczenia

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

CONTACT_ALERT_TYPE1

CONTACT_ALERT_termin

Wprowadź treść wiadomości

Załącz plik w odpowiednim formacie (niedozwolone są HTML, PHP i pliki powyżej 10MB)

Wyślij plikPrzeglądaj

* - pola obowiązkowe

Wyślij formularz